UHAT 2012

 
GERÇEKLEŞEN “I. ULUSAL HAVACILIK TEKNOLOJİSİ VE UYGULAMALARI KONGRESİ” İÇİN KONGRE DÖNEM BAŞKANININ MESAJI

Ülkemizdeki havacılık alanında eğitim kurumları ve havacılık uygulamalarında sektörü bir araya getirerek ortak çalışma ve işbirliği platformu oluşturmasını sağlamak amacıyla, Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu ile Hava Teknik Okullar Komutanlığı Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu’nun işbirliği kapsamına “I. Ulusal Havacılık Teknolojisi ve Uygulamaları Kongresi" (UHAT 2012) 20-22 Aralık 2012 de Atatürk Kültür Merkezi / İZMİR' de gerçekleştirilmiştir. İşbirliği kapsamında 2012 yılında kongre dönem başkanlığı Ege Meslek Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. H.Semih GÜNEŞ tarafından yürütülmüştür.

Kongrenin misyon doğrultusunda, temel amaçları, havacılık alanı ve uygulamaları konusunda gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar paylaşılmış, havacılık alanı uygulayıcıları ile akademisyenler bir araya getirilmiş, havacılık alanında geliştirilmeye ihtiyaç duyulan alanların tesbiti ve bu alanlarda araştırma yapılmasını katkı sağlamak, havacılık alanında ortak çalışmalar için işbirliği ortamı oluşturmak, havacılık alanındaki güncel gelişmeleri eğitim kurumlarının, havacılık sektörü ile paylaşması doğrultusunda hedeflenen kongremiz tamamlanmıştır. Kongrenin açılışına ev sahibi olarak Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Candeğer YILMAZ katılmıştır. Açılışımıza, Hava Eğitim Komutanı Hv. Korgeneral Akın ÖZTÜRK, Hava Teknik Okullar Komutanı Hv. Tümgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU, Hava Teknik Okullar Komutanlığı Sınıf Okullar Komutanı Hv. Tuğgeneral Ahmet CURAL, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı M. Yalçın KAYA, TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem DÖRTKAŞLI, Havelsan Genel Müdürü Sadık YAMAÇ, Hema Defence Genel Müdürü Koray GÖKALP, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Başkan Yardımcısı Aziz MEYDAN ve HUKD üyeleri, havacılığın çeşitli dallarında eğitim vermekte olan Üniversitelerimiz ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı askeri okullarımızın yönetici ve öğretim elemanları katılmışlardır.

Üniversitelerimiz ile askeri okullarımızda eğitim görmekte olan havacılık öğrencilerimiz de kongremizin katılımcıları arasında yer almışlardır. İki gün süren kongrede havacılık konusunda yapılmakta olan bilimsel çalışmalar sözlü bildiriler halinde sunulmuş ve çalışmalar tartışılmıştır. Kongreye Gaziemir Belediyesi, Menemen Belediyesi, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş., Havelsan A.Ş., Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği, Hema Defence A.Ş. ve Kale Grubu tarafından desteklenmiştir.

Bu yıl ilki yapılan olan kongrenin ikincisi olan “II. Ulusal Havacılık Teknolojisi ve Uygulamaları Kongresi” Kasım 2013 tarihinde Hava Teknik Okullar Komutanlığı Dönem Başkanlığında gerçekleştirilecektir.

Kongrenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese, katılımı ile gerek bizleri ve gerekse havacılık sektörüne gönül vermiş bireyleri bilgileri ile donatan bilim insanlarına okulum ve kongre düzenleme kurulu adına teşekkür eder saygılar sunarım. 14 Ocak 2013

Prof.Dr. H.Semih GÜNEŞ
Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu Müdür
Kongre Dönem Başkanı

 

SPONSORLAR

gaziemir belediyesi

HUKD menemen belediyesi
GAZİEMİR BELEDİYESİ
     

 

Havelsan

HEMA DEFENSE HEMA DEFENSE Havelsan
HAVELSAN